Міні-чат
 
500

Цікаве про масаж

Гінекологічний масаж

Що таке гінекологічний масаж

Використання гінекологічного масажу в медичній практиці бере свій початок з 1861 року, коли Туре Брандт вперше застосував його на пацієнтці. Це фізіологічний, ефективний і досить простий метод лікування багатьох жіночих захворювань.

Застосовують гінекологічний масаж при застійних явищах в органах малого таза, при хронічних запальних або гормональних захворюваннях поза періодом загострення, при зниженні тонусу матки, при її неправильному положенні, загині, недорозвиненні матки, слабкості м'язів статевих органів, при безплідності. Призначають масаж в період між менструаціями. При цьому у жінки повинна бути нормальна температура тіла, хороші результати аналізів крові, сечі і мазка на ступінь чистоти піхви.

Ефективність масажу збільшується, якщо застосовувати його разом з фізіолікування або процедурами мануального терапевта і спеціальними вправами для зміцнення м'язів тазового дна.

Протипоказаннями для гінекологічного масажу служать місячні, онкологічні та інфекційні захворювання статевих органів, вагітність і період годування дитини грудьми, висока температура, загострення запальних захворювань сечостатевих органів, кишечника, ерозія шийки матки. Не можна робити гінекологічний масаж протягом двох місяців після перенесеного аборту і пологів, при появі болю в момент виконання масажу.

Під час масажу поліпшується кровопостачання органів малого тазу, нормалізується тонус матки, розтягуються і усуваються спайки. До масажу необхідно обов'язково звільнити сечовий міхур і кишечник. Процедуру роблять на гінекологічному кріслі або на столі в колінно-ліктьовий позі досить м'яко, ніжно і обережно. Попередньо жінка повинна навчитися розслаблятися, правильно дихати, не напружуватися.

Спочатку розробляють передній і бічні склепіння піхви, потім задній звід і простір позаду матки. Масаж виконують двома руками, рухаючи їх назустріч один одному, пальці однієї руки знаходяться в піхву, а другий - на передній черевній стінці.

Жінка може відчувати під час процедури розтягнення, здавлення, але не біль! При найменших больових відчуттях гінекологічний масаж припиняють.

Тривалість масажу близько 10-20 хвилин, кількість сеансів залежить від самопочуття пацієнтки і захворювання жінки, коливається від 8 до 20 разів.
Після масажу бажано полежати в положенні на животі не менше п'яти хвилин.

Правильно виконаний масаж надає позитивний вплив не тільки на матку, а й на весь жіночий організм в цілому.